Notice: Trying to get property of non-object in /home/aa11935/portale/core/src/NfPortal/Data/Faq/Repository.php on line 155
Trasa rowerowa przez Budniki i Kowary Karpacz

Trasa rowerowa przez Budniki i Kowary

Kolejną wartą przejechania trasą rowerową jest niezwykle malownicza, około 15 kilometrowa wycieczka przez Budniki i Kowary.

Początek trasy to centrum Karpacza, z którego należy jechać drogą asfaltową, przez ulice Kopernika i Obrońców Pokoju, w stronę Wilczej Poręby. Trafiając w końcu na szlak oznaczony kolorem zielonym, należy przejechać nim około 200 metrów i wjechać do lasu.

Zielone znaki poprowadzą nas do Budnik. Warto trochę zwolnić, ponieważ mijane po drodze widoki na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską zapierają dech w piersiach. Dojeżdżając do Budnik należy wjechać na szlak żółty, kierujący do Kowar - a dokładniej do jednej z ich dzielnicy - Krzaczyny.

Po drodze, przez około 300 metrów lepiej sprowadzić rower, ze względu na występujące tu trudności terenu. Dojeżdżając do leśniczówki Jedlinki, należy skręcić w lewo i powracając na zielony szlak, dojechać do Osiedla Skalnego i do centrum Karpacza.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 3.07.2019 08:36

Trasa rowerowa przez Budniki i Kowary faktycznie jest godna polecenia. Piękne widoki, fajny przejazd. Jeżdżę na rowerze mtb i te 300 metrów z artykułu przejechałem, ale faktycznie na zwykłym górskim może być ciężej.

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy