Rejsy po Wiśle

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Przy korzystnej, bezchmurnej pogodzie trudno o bardziej romantyczną wycieczkę. Malownicze krajobrazy, dzika przyroda - cała naturalna magia Kujaw na wyciągnięcie ręki. Wprawdzie Ciechocinek jest praktycznie pozbawiony jakiejkolwiek żeglugowej infrastruktury - takiej z prawdziwego zdarzenia - to w podróż po Wiśle jak najbardziej można się wybrać.

Na prowizorycznej przystani, zlokalizowanej na 710. kilometrze największej polskiej rzeki, może zacumować maksymalnie kilkanaście niewielkich jednostek. W wycieczkowych rejsach specjalizuje się charakterystyczna, biało-pomarańczowa łódź “BAS” z baldachimem. Wiele wskazuje na to, że w bliżej nieokreślonej przyszłości nie będzie bodaj jedyną jednostką turystyczną na przystani.

Co jakiś czas podnoszony jest pomysł poważnego zagospodarowania brzegów Wisły w Ciechocinku na potrzeby rekreacyjno-wypoczynkowe. Od projektów budżetu obywatelskiego, zakładającego powstanie miejskiej plaży, po jeszcze szerzej zakrojone inwestycje. Tak więc w temacie turystyki rejsowej w Ciechocinku należy spodziewać się systematycznego rozwoju.

Mini przewodnik

Niezły pomysł na letni, romantyczny wieczór, dzięki wyrazistemu pięknu kujawskiejprzyrody. Od wielu lat pasażerów chętnych na podróż po największej polskiej rzece zabiera łódź “BAS”. Niewielka, biało-pomarańczowa, z gustownym baldachimem. W przyszłości, po poważnym rozbudowaniu prowizorycznej przystani na 710. kilometrze Wisły, takich jednostek będzie więcej.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja